ČR | Vláda ČR na svém jednání ve čtvrtek 23. dubna 2020 zrušila zákaz volného pohybu osob. Zrušení zákazu zahrnuje také možnost opět cestovat za hranice.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

Podle krizového opatření, které začne platit od pátku 24. dubna 2020, je možné vycestovat do zahraničí. I na dovolenou. Po návratu se cestovatel bude muset buď prokázat potvrzením o negativním testu na koronavirus, nebo bude nucen strávit 14 dní v karanténě. Na tiskové konferenci po jednání vlády to potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ministři od pondělí 27. ledna také na návrh Ministerstva vnitra změnili pravidla pro překračování státních hranic. Okruh cizinců, kteří mohou za vládou stanovených podmínek vstoupit do České republiky, se rozšířil o občany EU, kteří přijíždějí za účelem výkonu ekonomické činnosti nebo jako studenti vysokých škol ze zemí EU. Pro české občany a cizince s trvalým pobytem nově platí, že buď při návratu do ČR předloží potvrzení o negativním testu na COVID-19, nebo půjdou do karantény. Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě Ministerstva vnitra na https://www.mvcr.cz/clanek/lide-s-maximalne-ctyri-dny-starym-negativnim-testem-na-koronavirus-nemuseji-pri-navratu-do-ceska-do-karanteny.aspx.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.