KRNOVSKO | Chvíli po sedmnácté hodině 25. února 2022 řídil čtyřiačtyřicetiletý muž z Bruntálska nákladní auto značky VW Caddy po silnici mezi obcemi Město Albrechtice a Krásné Loučky, přičemž při průjezdu jedné z levotočivých zatáček v tak zvaných Linhartovských zatáčkách s dosud přesně nezjištěných příčin vyjel za pravý okraj komunikace a zde narazil do vzrostlého stromu.

Foto: Hasiči Město Albrechtice

Muž utrpěl zranění s nutností leteckého transportu do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a ošetření. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo. „Čtyřiačtyřicetiletý muž byl při vědomí s poraněním páteře. Byl ošetřen a letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedený muž řídil výše uvedený dodávkový automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,7 promile alkoholu v dechu,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále zjištěno, že má v současné chvíli vysloven statut neřidiče, poněvadž má rozhodnutím Městského úřadu v Krnově vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do května roku 2023,” sdělil dále mluvčí policie.

Dalšími důslednými lustracemi bylo prokázáno, že výše uvedený čtyřiačtyřicetiletý muž prochází celorepublikovým pátráním, kdy Okresní soud v Šumperku na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

„Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a také ze strany bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření minimálně z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,” sdělil závěrem Černohorský.

Foto: Hasiči Město Albrechtice