KRNOV | Pár minut před půlnocí z 8. na 9. února 2023 službu konající policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení prováděla na ulici Petrovické v Krnově dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče zde projíždějícího osobního auta značky Peugeot, a to sedmačtyřicetiletého muže z Bruntálska.

Foto: ilustrační STA

„Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž řídí automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,6 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený 47letý řidič se k předchozímu požití alkoholu před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.