OSOBLAŽSKO | V neděli 11. listopadu 2018 mezi obcí Horní Povelice a místní částí Amalín měl havarovat s vozidlem Škoda Octavia devětadvacetiletý řidič. Ten po průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel s autem za levý okraj vozovky a sjel do příkopu.

Foto: STA Bruntálsko

“Po havárii muž na místě řidiče usnul a byl po třech hodinách nalezen okolo projíždějícím řidičem. Přivolaní policisté u muže provedli dechovou zkoušku, který vykázala hodnoty kolem jedné promile a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž policistům uvedl, že neřídil, ale řídit měla jeho sestra,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Policisté ženu kontaktovali, na místo nehody ji přivezl přítel.”Dechová zkouška u ní vykázala pozitivní hodnotu kolem 0,1 promile a následná dechová zkouška již byla negativní. Žena uvedla, že po nehodě přišla domů (cca 3 km od místa nehody), z šoku měla vypít odlivku alkoholu a šla spát. Další okolnosti nehody řeší dopravní policisté. Při nehodě vznikla škoda 40 tisíc korun,” sdělila závěrem Jiroušková.