RÝMAŘOVSKO | Deset minut po jedné hodině ranní 26. prosince 2023 řídil jednadvacetiletý muž z Olomoucka osobní auto značky Hyundai Santa Fe po silnici ve směru jízdy od obce Stará Libavá k obci Rejchartice, přičemž při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou dostal, sjel automobilem za pravý okraj, zde narazil do betonové propusti a převrátil vůz přes střechu.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 151 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že shora uvedený 21letý muž řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,2 promile alkoholu v dechu,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Důslednými lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že výše uvedený mladý muž není držitelem řidičského průkazu s příslušným platným řidičským oprávněním a celá záležitost je nadále prošetřována a prověřována ze strany bruntálských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” uvedl mluvčí závěrem.