RÝMAŘOVSKO | Patnáct minut před devatenáctou hodinou 18. listopadu 2021 řídil jednadvacetiletý muž z Rýmařova osobní auto značky Honda Accord mezi obcemi Velká Štáhle a Jamartice na Rýmařovsku, přičemž předjížděl před sebou jedoucí automobil. Při zařazování se zpět do svého pravého jízdního pruhu před tento automobil však dostal na mokrém povrchu vozovky smyk, sjel do pravého silničního příkopu, následně byl vymrštěn zpět na komunikaci, kde jeho vůz zůstal stát přetočen na střeše.

Foto: ZZS MSK

„Ke střetu mezi vozidly nedošlo. Při této kolizní situaci v dopravě utrpěl výše uvedený 21letý muž zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

„Orientační dechová zkouška vyzněla u shora jmenovaného řidiče negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů v jeho těle, a to na návykové látky extáze a amfetamin/metamfetamin. Vzhledem k tomu, že muž policistům neustále tvrdil, že žádné návykové látky nepožil, byl u něj proveden odběr biologického materiálu (krve) k laboratornímu zkoumání,” uvedl mluvčí dále.

Dalším šetřením a lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že automobil Honda má prošlou a tudíž neplatnou technickou prohlídku. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž ze strany bruntálských kriminalistů.