KRNOV | V Krnově na ulici Opavská jela dvaapadesátiletá žena na neosvětleném jízdním kole a objížděla před sebou stojící vozidlo Kia. Došlo ke střetu a cyklistka ztratila rovnováhu, upadla na silnici. K události došlo 14. listopadu 2017 v 19:15 hodin.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Ve chvíli, když byla na úrovni před pravými předními dveřmi, tak je otevřela spolujezdkyně z vozidla. Došlo ke střetu a cyklistka ztratila rovnováhu, upadla na silnici a lehce se zranila. Policisté provedli u účastníků nehody dechové zkoušky a u cyklisty byla s pozitivním výsledkem. Způsobená škoda činí 6 tisíc korun,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

VAROVÁNÍ PRO CYKLISTY:

V souvislosti s tímto případem je třeba zopakovat, že stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy nebo v době, kdy mohl být pod jejich vlivem.

Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek. Tím se dopouští přestupku, nebo trestného činu.