KRNOV  | V Krnově na ulici Albrechtická v místě podjezdu pod železničním mostem havarovala pětaosmdesátiletá cyklistka. K nehodě došlo 12. června 2019 v 19:45 hodin.

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Při jízdě po rovném úseku v klesání měla otočit hlavu směrem dozadu, ztratila na kole rovnováhu a upadla. Utrpěla těžká zranění. Cyklistka neměla na hlavě přilbu,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

K další nehodě došlo ve středu 12. června 2019 ve Vrbně pod Pradědem u parkoviště Ski arény sedmadvacetiletý řidič vozidla Hyundai najel na lesní cestu směrem ke středu a to v době, když v protisměru jel devětačtyřicetiletý cyklista.

„Aby zabránil střetu s automobilem, začal prudce brzdit a přepadl přes řídítka do příkopy. Ke střetu s autem nedošlo. Cyklista měl na hlavě přilbu a ošetření na místě události nepožadoval,” řekla k další nehodě Jiroušková.

Cyklisté patří vedle chodců k nezranitelnějším účastníkům silničního provozu. Podle zákona musí mít každý cyklista mladší 18 let za jízdy na kole ochrannou přilbu schváleného typu. Tuto přilbu musí mít za jízdy nasazenou a řádně připevněnou na hlavě. V dnešní době už i cyklisté starší 18 let, kteří nechtějí hazardovat se svým zdravím, používají při jízdě také ochrannou přilbu. Přilba je totiž jedna z možností, jak snížit u cyklistů následky dopravních nehod.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.