OPAVSKO | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 6. listopadu dopoledne u vážně zraněného muže v Opavě. Informace o události v jedné z opavských firem byla krajským operátorům ohlášena krátce před desátou hodinou. Pomoci vyjela lékařská a zdravotnická posádka, první záchranáři byli u postiženého během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu. Do záchrany se následně zapojila také posádka vrtulníku LZS Ostrava.

Foto: ZZS MSK

„ Pětatřicetiletý muž spadl do kádě s horkým louhem, utrpěl přitom vážné popáleniny a poleptání na přibližně padesáti procentech tělního povrchu. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo na zasažení krku, hrudníku, břicha, zad i končetin, stav se jevil jako život ohrožující. Posádky provedly krytí poraněných ploch, podaly léky a uvedly pacienta do umělého spánku. Nutná byla intubace dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„ Vzhledem k potřebě vysoce specializované péče a nemožnosti přijetí postiženého v ostravském popáleninovém centru, byli k misi povoláni letečtí záchranáři, kteří zajistili jeho rychlý transport a předání ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně,” sdělil závěrem Humpl.

top