OPAVA | Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v úterý 28. května odpoledne, u dopravní nehody v Opavě-Vávrovicích. V půl třetí bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno o střetu motocyklisty s traktorem. Pomoci ihned vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci. 

Foto: ZZS MSK

„Devatenáctiletý motocyklista byl po nehodě při vědomí, zasahující lékařka u něj zjistila poranění v oblasti trupu a dolních končetin. Byl zajištěn pánevním pásem, pomocí vyprošťovacího rámu přenesen a uložen do podtlakové matrace. Záchranáři zajistili žilní vstup a podání potřebných léků. Poté byl pacient letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Dnes okolo půl třetí odpoledne došlo na silnici I/57 mezi Opavou a Holasovicemi k dopravní nehodě. Dle předběžně zjištěných informací došlo ke střetu motorkáře s traktorem, a to v momentě, kdy měl motorkář předjíždět traktor odbočující vlevo mimo pozemní komunikaci. Provedené dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Motorkář utrpěl zranění a skončil v péči záchranářů. Zjišťováním nehodového děje a dalšími okolnostmi nehody se zabývají opavští dopravní policisté,” sdělila mluvčí policie, Kateřina Kubzová.