KRNOV | V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku devatenácti let z Bruntálska a z Prostějovska jako obviněné ze zločinu loupeže a z přečinu výtržnictví.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„Chvíli po čtrnácté hodině odpolední 14. července 2022 v prostoru parku Smetanových sadů v Krnově přišli k devětačtyřicetiletému místnímu muži, který zde seděl na lavičce a ihned se dožadovali vydání peněz. Se slovy: „dávej všechny peníze, co máš u sebe”, „dělej rychle nebo uvidíš” a pod pohrůžkou fyzického napadení jim poškozený muž nechtěl své úspory vydat, proto jej oba výše uvedení muži fyzicky napadli, a to údery pěstí do hlavy a do dalších částí těla,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Svého protiprávního jednání zanechali až po slovním apelu přítomných svědků, přesto poškozenému muži způsobili zranění lehčího charakteru s nutností jeho lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení.

„Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Celou záležitostí se ihned po oznámení zabývali krnovští policisté v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a také strážníci Městské policie Krnov, kdy po všech nutných procesních úkonech policejní komisař vydal návrh na vzetí obou obviněných do vazby,” sdělil dále Černohorský.

Toto bylo akceptováno ze strany bruntálského Okresního státního zastupitelství i Okresního soudu v Bruntále a oba muži se v současné chvíli nacházejí ve vazbě Vazební věznice v Ostravě. Celá záležitost je nadále ve vyšetřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.