VRBENSKO, LUDVÍKOV | Čtyři minuty před desátou hodinou dopolední dnešního dne bylo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámeno pohřešování muže ročníku narození 1961 ze Soběslavi. 58letý muž měl včerejšího dne, tedy v neděli 3. listopadu 2019 okolo půl dvanácté dopoledne odstartovat jako pilot jednomístného větroně z letiště v Mikulovicích, okres Jeseník. Do současné chvíle o sobě nepodal žádnou zprávu a v místě bydliště ani v zaměstnání se nenachází.

Foto: ilustrační HZS ČR

„Jak bylo policisty následně zjištěno, tak tento 58letý muž měl včerejšího dne, tedy v neděli 3.listopadu 2019 okolo půl dvanácté dopoledne odstartovat jako pilot jednomístného větroně z letiště v Mikulovicích, okres Jeseník (Olomoucký kraj), přičemž do současné chvíle o sobě nepodal žádnou zprávu a v místě bydliště ani v zaměstnání se nenachází. Do pátrání po pohřešovaném muži byli ihned zapojeni policisté z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje a hlavně policisté z Územního odboru Policie České republiky v Jeseníku,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Následně bylo u pracovnice letiště v Mikulovicích zjištěno, že poslední časový údaj k 58letému pilotovi větroně je ze včerejšího dne okolo 13:35 hodin, a to z teritoria obce Ludvíkov na Bruntálsku. „Na základě těchto informací byli do pátrání zapojeni i policisté z Obvodního oddělení ve Vrbně pod Pradědem (Územní odbor Policie České republiky v Bruntále) a kolem půl jedenácté dopoledne vzlétl i policejní vrtulník. Ten se pohyboval na rozhraní Moravskoslezského a Olomouckého kraje, přičemž pár minut po poledni dnešního dne nalezl při pohledu z výšky trosky křídla nějakého letadla či větroně,” sdělil dále Černohorský.

„Na místo nálezu, tedy do katastru obce Ludvíkov, vyrazili místně příslušní policisté z Obvodního oddělení ve Vrbně pod Pradědem a v této chvíli se zde provádí propátrávání celého okolí, hledají se případně i další trosky letadla, zjišťují se informace, zda se opravdu jedná o shora uvedený větroň a získávají se veškeré informace k pohřešovanému 58letému muži a k celé této události. V současné chvíli je tedy celá záležitost v prověřování ze strany vrbenských policistů a bruntálských kriminalistů,” sdělil závěrem Černohorský.