KRNOV – Chirurgové Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov mají dobrou zprávu pro osoby trpící obezitou. Jejich problém s nadváhou umí vyřešit plánovanou operací žaludku. Tu navíc proplácí většina pojišťoven.

Foto: Jiří Krušina

„Zájemce o operaci musí nejdříve přijít do chirurgické ambulance. To ideálně ve středu dopoledne, kdy jeho zdravotní stav zhodnotí lékař. V případě, že uzná jako vhodnou léčbu operaci žaludku, je pacient poslán na předoperační vyšetření. Oproti jiným operacím je potřeba, aby zájemce absolvoval sezení s psychologem,“ uvedl primář krnovské chirurgie a náměstek pro léčebnou péči MUDr. Bronislav Sedláček.

Na operaci, při níž jsou pacientovy odstraněny dvě třetiny žaludku, se čeká přibližně 3 týdny. „Operace je prováděna laparoskopicky v plné anestezii. Úbytek váhy se u spolupracujícího pacienta dostavuje poměrně rychle. U pacientů dochází k celkovému zlepšení fyzické kondice. Mohou si dovolit opět začít aktivně žít. Uleví se jejich pohybovému aparátu, sníží se u nich riziko infarktu a mrtvice, většinou se vyřeší také problémy s cukrovkou,“ dodal primář Sedláček.

Dle ředitele nemocnice MUDr. Ladislava Václavce, MBA operace žaludku provádí pouze zkušení lékaři v čele s primářem chirurgie Bronislavem Sedláčkem.

Zdroj: SN v Opavě a SZZ Krnov