HLINKA | V letošním roce slaví obec Hlinka na Osoblažsku 750. výročí od první písemné zmínky o obci. K této příležitosti se uskutečnily oslavy tohoto výročí. Akce se konala v sobotu 15. července 2017.

Foto: Zdeňka Spurná

Program začal už v 9.30 hodin slavnostním průvodem obcí. V 11 hodin proběhla v místním kostele bohoslužba, pak následoval varhanní koncert. Další program se nakonec uskutečnil na louce naproti kostelu svatého Valentina. Ve 14 hodin místní starosta Marcel Chovančák přivítal všechny přítomné a ve svém proslovu mimo jiné poděkoval všem předchozím starostům, kteří se aktivně podíleli na rozvoji obce v uplynulých volebních obdobích. Na akci zároveň vystoupili Pokáč, Thom Artway s kapelou, Duo Jamaha a Ptakustik. Od 21 hodiny probíhala taneční zábava s kapelou MASH. Oslavy 750. výročí zakončil ohňostroj.

Připraven byl také doprovodný program. U odpočinkové zóny byly pro děti připraveny různé atrakce. Například kolotoče, projížďky na koních, malování na obličej a další. Nechybělo ani bohaté občerstvení.