RÝMAŘOV | Hokejoví fanoušci se mají na co těšit. University Shields Olomouc a Diplomats Pressburg z Bratislavy, dva týmy univerzitní hokejové ligy, se proti sobě postaví na zimním stadionu. Své síly poměří v neděli desátého února od pěti hodin odpoledne.

Foto: Plakát akce

Evropská univerzitní hokejová liga existuje od roku 2013. Vedení ligy si za hlavní cíl pokládá smísit hokej s univerzitním vzděláním. Především se snaží snížit propast mezi juniorským a profesionálním hokejem, aby se hráči z nižší ligy mohli dále rozvíjet, i pokud se jim nevydaří posun do té vyšší.
Všechny přitom pohání zvláště touha hrát, protože nedostávají žádné dary ani peněžní odměny. Tým University Shields, tvořený studenty především z Univerzity Palackého v Olomouci, je součástí této ligy druhou sezónu.

Na ledě si užijí spoustu zábavy, za vznikem i fungováním týmu je ovšem tvrdá dřina. Kvůli nedostatku ledových ploch odehrávají svá domácí utkání na stadionu v Uničově. Za pronájem ledové plochy i cestování jsou vysoké náklady, snaží se tak stále hledat sponzory. Minulou sezónu skončili ve své divizi předposlední, jejich cílem ovšem je se zlepšovat a posouvat se dál. Nebudou to ovšem mít desátého února lehké. Čeká je silný soupeř v podobě hráčů Diplomats Pressburg. Ti ukončili minulou sezónu jako finalisté v playoff východní divize.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.