KRNOV | Výpravní budova železniční stanice Krnov už léta čeká na zásadní opravu. Nyní se dočkala. Její vlastník, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), se v září pustí do rekonstrukce, která potrvá do dubna příštího roku.

Foto: ilustrační STA

„Akce zahrnuje opravu vnějšího pláště budovy, tedy vyspravení fasády a její nátěr, opravu prvního nástupiště, zahrnující kompletní výměnu dlažby, zastřešení a opravu nosných konstrukcí, a dále také úpravy uvnitř budovy. Tady budeme řešit nové topení, rozvody vody a zázemí pro pracovníky. Pasažéry sice čekají některá omezení, především ve fázi oprav prvního nástupiště, ta ale budou minimalizována do takové míry, aby jejich cestovatelský komfort zůstal zachován,“ uvedl ředitel Oblastního ředitelství Ostrava SŽDC Jiří Macho. Zakázku za 9,4 milionu korun získalo sdružení firem MŽT Stavitelství a Hroší stavby Morava.

Rekonstrukce navazuje na opravy, které byly provedeny v minulém roce, kdy došlo například k renovaci zpevněných ploch před hlavním vchodem do budovy, dokončení výměny dveří a k rekonstrukci místnosti pokladen i toalet pro veřejnost.

Vedení města posun k lepšímu vítá. „Mnohaletá jednání mezi námi a vlastníkem, jejichž cílem bylo, aby výpravní budova splňovala kritéria cestovního komfortu 21. století a město se za ni nemuselo stydět, konečně přinášejí výsledek. Tím to ale nekončí. Snad ještě v horším stavu se totiž nachází výpravní budova cvilínského nádraží a proto budu usilovat, i z pozice, kterou zastávám na kraji, o to, aby SŽDC dodržela svůj dosavadní plán, že se zahájením oprav počítá v druhé polovině příštího roku,“ řekl místostarosta a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Rekonstrukce výpravní budovy železniční stanice Krnov-Cvilín je nyní ve stadiu projektu. Ten řeší opravu a nátěr fasády, která by měla získat svou historickou podobu, úpravu veřejně přístupných prostor, kompletní opravu veřejných toalet, včetně vybudování WC pro imobilní osoby, sanaci vzlínání zemní vlhkosti, dokončení výměny oken a dveří, odstranění dřevěné vestavby restaurace, stavební přípravu prostor bývalé čekárny pro případné komerční využití a úpravu přednádražního prostoru.

Zdroj: MěÚ Krnov

top