ČR, VRBENSKO (FOTO) | Významnou návštěvu zažila mezinárodní automobilová akce v našem regionu. Na Vrbenský vrch v neděli 5. července 2020 zavítal jeden z nejlepších jezdců Mistrovství Evropy a mnohonásobný mistr Francie pětačtyřicetiletý Sébastien Petit.

Za Maverick Rescue ředitel a promotér Aleš Gänsdorfer (vlevo), jeden z nejlepších jezdců Mistrovství Evropy a mnohonásobný mistr Francie pětačtyřicetiletý Sébastien Petit (uprostřed) a vrbenský automobilový jezdec, hlavní pořadatel Vrbenského vrchu a zástupce vrbenského Autoklubu ČR Martin Pleva (vpravo). Foto: Radek Vráblík

Sympatický Francouz Sébastien Petit je mnohanásobným mistrem Francie, naposledy v letech 2017 a 2018 s Normou M20FC. Patří mezi držitele mnoha traťových rekordů, naposledy na závodišti v Ústí nad Orlicí v sezóně 2019.

„Hlavním důvodem setkání na závodišti ve Vrbně pod Pradědem bylo od Sébastiena Petita zjistit a zdokumentovat pro ostatní jezdce, jaké máme bezpečnostně zajištěné závody,“ informoval za Maverick Rescue ředitel a promotér Aleš Gänsdorfer.

„Schůzka proběhla ve velice příjemné a kamarádské atmosféře, výsledkem je velice kladné hodnocení zabezpečení, a to bude tlumočeno i dalším špičkovým jezdcům Mistrovství Evropy,“ dodal Aleš Gänsdorfer.

Foto: Radek Vráblík