VRBNO POD PRADĚDEM, KARLOVICE (FOTO, VIDEO) | Vrbensko má za sebou osmý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 – Vrbenský vrch. Velkolepá akce se uskutečnila od pátku 6. do neděle 8. srpna 2021 a přilákala širokou veřejnost.

Mezinárodní automobilová soutěž, která podpořila místní cestovní ruch a významně zviditelnila celé Vrbensko, se jela na státní silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou u Andělské Hory. Velkolepá akce přilákala širokou veřejnost a na trať vyjelo 90 závodních aut. Jezdci přijeli z různých částí Česka, ale i ze Slovenska a z Rakouska. Mezi nimi byl Miroslav Šustr z nedalekého Bruntálu se svou Škodou Favorit.

„Na posledních závodech nám trochu zlobilo auto. Museli jsme opravit převodovku a přidělali jsme nový přítlačák. Máme nové gumy, proto se nám dobře závodí. Na Vrbenský vrch jsem se hodně těšil. Mám to 20 kilometrů domů. Jsou to vždycky dobré závody,“ pochvaloval si akci Miroslav Šustr.

Zvuk motoru, vůně benzínu a nablýskaná auta přilákali také půvabnou a sympatickou Miss Czech Republic 2020 a Miss World Czech Republic Karolínu Kopíncovou. „Poslední dva týdny jsem se moc těšila, že pojedu domů a budou závody. Celá akce byla krásně připravená. Byla jsem se podívat i do zatáčky a sledovat závodní jízdy. Jsem ráda, že to takhle vyšlo,“ prozradila královna krásy.

Letošním absolutním vítězem Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 – Vrbenský vrch se stal David Komárek se svým McLarenem F1 Evo. Jeho závodní auto je jedno z nejrychlejších aut se střechou v České republice. „Na Vrbenském vrchu jsem startoval poprvé někdy před 12 lety, když se tady jely první závody. Trať znám moc dobře a těšil jsem se. Je to náš letošní desátý závod, co současně jedeme do vrchu a rallye,“ přiblížil David Komárek.

Vrbenský vrch zaštítil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, podpořil ho Moravskoslezský kraj a Město Vrbno pod Pradědem. „Jsou to závody, které do Vrbna patří. Už osm let, s určitými přestávkami, se tady jezdí tento závod do vrchu. Jsem moc rád, že tak po dlouhé době, která byla covidová, akce přilákala hodně návštěvníků. Závod automobilů do vrchu si určitě zaslouží podporu Moravskoslezského kraje, protože je to mezinárodní závod. Určitě budeme i nadále podporovat tuto aktivitu v našem okrese Bruntál,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a turistický ruch Jan Krkoška.

Velkolepý mezinárodní automobilový závod uspořádali Automotoklub ČR ve Vrbně pod Pradědem a Maverick Rescue z. s. „Jsem moc spokojený s průběhem letošního závodu. Naštěstí se nic vážného nestalo a celou soutěž jsme odjeli velmi rychle. Chtěl bych poděkovat všem jezdcům, pořadatelům, partnerům a sponzorům, kteří nám pomohli. Za to jim patří velké díky,“ v závěru poděkoval Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR, který se taktéž zúčastnil samotných závodů. Jel ve své Škodě 100 a vyhrál druhé místo.

Sponzoři a partneři akce:

Husqvarna Manufacturing CZ s.r.o., ZO OS KOVO Husqvarna Manufacturing CZ s.r.o., Gardena, Robot World, Symbo, GIONARDI, Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko, Autokemping Dolina, Park hotel Garni, Centrum Stone, H-K autoservis, Trofeo Niké, Timing.sk, Trackrescue.cz, Česká podnikatelská pojišťovna, Liqui Moly, KW, Tiskárna Zubalík, GMS, ZVOSKA, Ferrari Bar – motokáry, TIGER, DR.WITT, Zemní práce Klíč, Pradědský lesní závod, Agro Praděd Top s.r.o., Technické služby Vrbno, Lesy ČR, SMOLO, Pension pod Pradědem-Jeseníky, Krahulec International Logistic, s.r.o., Propos.eu, Autoodtah Ondřej Hopp, Vrtal Nápoje, Železářství Petr Lindner, Kamenský stavby a konstrukce s.r.o., AUTO MARTIN – Bruntál, GARKO, Česká televize, ČT Sport – svět motorů, eko-GRADO, Automyčka Vrbno, Renomia.

Poděkování:

Moravskoslezský kraj, zástupcům měst a obcí – Vrbno pod Pradědem, Bruntál, Karlovice, Ludvíkov, Karlova Studánka, Světlá Hora, Andělská Hora, Široká Niva; Transdev Morava s.r.o. a Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje ODIS; Policie ČR – Územní odbor Bruntál a Obvodní oddělení Vrbno pod Pradědem; HZS MSK – Územní odbor Bruntál; ZZS MSK – Vrbno pod Pradědem; JSDH a SDH Vrbno pod Pradědem a Karlova Studánka; Správa silnic Moravskoslezského kraje – středisko Bruntál; Značky Morava, a.s.; Maverick Rescue z. s. – Aleš Gänsdorfer a jeho organizační tým.

Více najdete ve speciální rubrice na www.stabruntalsko.cz/tema/vrbensky-vrch.

Foto: Radek Vráblík, Video: Martin Vdovičík