BRUNTÁLSKO | Každoroční bezpečnostně preventivní akce Bezpečně u vody proběhla v pátek 16. července 2021 na vodní nádrži Slezská Harta na Bruntálsku. Akce se konala v součinnosti se Státní plavební správou, která se zaměřila především na dodržování pravidel spojených s provozem plavidel a lodí, Rybářskou stráží a Povodím Odry, kteří kontrolovali rybáře a dodržování pravidel v ochranném pásmu II. stupně vodního zdroje.

Foto: Policie ČR

Bruntálští policisté s preventistou moravskoslezského kraje společně s policisty ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje informovali návštěvníky vodní nádrže o zásadách bezpečného chování při rekreaci u vody. Policisté neopomněli připomenout návštěvníkům také základní zásady ochrany majetku, ať už se jednalo o zabezpečení vozidla nebo osobních věci v batůžcích či kabelkách odložených na dece.

Letošní ročník preventivní akce Bezpečně u vody je provázán také s projektem „Řídím, piju nealko pivo“ a tak bylo návštěvníkům nejen vodní plochy, ale i pláží připomínáno také to, že alkohol na vodu nepatří.

Podrobné informace s preventivními radami si poté mohli návštěvníci Slezské Harty odnést s sebou na informačních letáčcích, společně s dalšími předměty a plechovkou nealkoholického nápoje, které poskytl Český svaz pivovarů a sladoven, jenž na projektu spolupracuje.
Preventivní projekt „Bezpečně u vody“ bude i nadále pokračovat a to nejen na vodní nádrži Slezská Harta, ale také v rámci celé republiky.

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.