MSK | Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12. června 2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním záchranářství „Slezská Harta 2024“.

Na start závodu, jehož cílem je záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem, se postavilo celkem 20 čtyřčlenných týmů složek IZS.

K vidění byly nejen týmy z řad profesionálních a dobrovolných hasičů, ale i tým podnikových hasičů Správy železnic a své zastoupení mělo opět i Polsko. Týmy poměřovaly síly v disciplínách jako je např. poskytnutí první pomoci, jízda na raftu s pádly na čas nebo slalom se člunem a další. Jako nejnáročnější se stejně jako v předešlých letech ukázala disciplína v podobě záchrany tonoucího. Soutěžící museli na čas doplavat k 50 metrů vzdálenému raftu a odtud zachránit dvě tonoucí osoby. Tonoucí v tomto případě představovaly dva plastové, vodou naplněné, barely.

Vítězství si pro letošní rok odnesl Hasičský záchranný sbor (HZS) Moravskoslezského kraje z územního odboru Frýdek-Místek, druhou příčku obsadil tým HZS hlavního města Prahy a na třetí, bronzové pozici se umístil tým HZS z Karlovarského kraje ze stanice Cheb.

HZS Moravskoslezského kraje, územní odbor Bruntál, spolupracuje dlouhá léta při organizaci soutěže s Českou asociací hasičských důstojníků, Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje a Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže Bruntál.

Zdroj: HZS MSK