OPAVA | Tragická dopravní nehoda se stala v katastru statutárního města Opavy, a to okolo třinácté hodiny odpolední 21. prosince 2023. Po nárazu zůstal osobní automobil zaklíněn pod nákladním vozem a jeho řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Foto: ZZS MSK

„Podle doposud zjištěných informací pár minut před třináctou hodinou odpolední 21. prosince 2023 řídil doposud přesně neustanovený muž osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po tak zvaném severním obchvatu statutárního města Opavy ve směru od opavské městské části Vávrovice ke kruhovému objezdu poblíž Nákupního centra Kaufland a odboček k hypermarketu Globus a na opavskou městskou část Malé Hoštice, přičemž z dosud blíže nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu a zde se čelně střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Scania (typu domíchavač), jenž řídil 59letý muž. Po nárazu zůstal osobní automobil zaklíněn pod nákladním vozem a jeho řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Řidič nákladního vozidla podle prvotních informací zranění neutrpěl a orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost návykových, omamných, psychotropních látek či jedů u něj vyzněly negativně.

„U zemřelého řidiče (muž ve věku mezi 50 a 55 lety), který cestoval v automobilu sám, byla nařízena pitva. Silnice je nadále uzavřena a policisté z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě provádějí odklon dopravy a čeká se na vyproštění obou vozů. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,” sdělil mluvčí závěrem.