OSOBLAHA | Očkování proti nemoci COVID-19 bez registrace proběhne v úterý 3. srpna 2021 v Osoblaze a je určeno i občanům okolních obcí. V čase od  8-10 a 15-17 hod, v čase mezi tím (10-15) bude očkovací tým občanům k dispozici, pokud by někdo přišel mimo vymezený čas.

Z důvodu požadavků některých obcí, aby mohli být naočkováni i občané mladší 18-ti let, bude rozšířena možnost se naočkovat i vakcínou Pfizer–BioNTech, která je určena pro osoby 12+.

„Příští týden vyjedou tři mobilní týmy do odlehlejších lokalit. V úterý a ve středu budou očkovat zájemce bez registrace v Jablunkově, Vítkově a Osoblaze. Se starosty obcí domlouváme přesné místo a čas,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Před svojí distribucí procházejí vakcíny důkladnými testy kvůli bezpečnosti
Vakcíny procházejí rozsáhlými testy, než dojde k jejich distribuci v dílčích zemích. Odborníci z řad lékařů a vědců postupují při rozhodování o schválení vakcíny pro veřejnost v souladu s přísnými mezinárodními standardy. Stejně jako v případě jiných léčiv můžou mít i vakcíny vedlejší účinky, které jsou ale obvykle mírné a dočasné. Závažnější vedlejší účinky jsou nesmírně vzácné. Mnohem pravděpodobnější je výskyt vážných následků vlastního onemocnění než následků očkování proti němu.
Pití alkoholu nefunguje ani jako prevence, ani jako léčba onemocnění COVID-19
Pití alkoholu nefunguje jako ochrana před onemocněním COVID-19. Velká míra užívání alkoholu může zvýšit riziko jiných zdravotních problémů.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.