KRNOV | Také lidem, kteří něco ztratili, často pomáhají krnovští strážníci. Důležitou roli v tom hraje i poctivost nálezců, jako například v případě ženy, jež ve čtvrtek 7. prosince našla peněženku v ulici Opavská. Kromě dokladů a hotovosti v ní bylo také telefonní číslo, na které se snažila marně dovolat. Po konzultaci se strážníky proto peněženku předala do Ztrát a nálezů v podatelně městského úřadu, která se nachází v přízemí radnice.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

O den později nález v podobě mobilního telefonu oznámil na linku 156 další volající. Dispečer na jeho adresu vyslal hlídku, která přístroj převzala a zjistila, že patří nezletilému, který si telefon v doprovodu svého zákonného zástupce mohl vyzvednout.

O několik hodin později na služebnu přinesla platební kartu další nálezkyně. Rovněž v tomto případě se podařilo majitelku kontaktovat a ta si jí tak následující den vyzvedla.

„Občané by primárně měli jakýkoliv nález předat v podatelně městského úřadu, zejména pokud jde o doklady. Rozumím však tomu, že například v případě nálezu mobilního telefonu o víkendu je lepší jej předat na služebnu městské policie. Strážníci tak mohou, pakliže je to možné, dříve vyrozumět majitele a věc mu předat prakticky ihned,“ dodává velitel krnovských strážníků Pavel Moravec.

Zdroj: MěÚ Krnov