BRUNTÁL | Začátek hradozámecké sezóny je kvůli koronavirové pandemii prozatím odložen. Muzeum v Bruntále se snaží se svými příznivci být v kontaktu alespoň prostřednictvím sociálních sítí.

Foto: MěÚ Bruntál

Muzeum v Bruntále bylo na základě rozhodnutí Moravskoslezského kraje uzavřeno pro veřejnost již v první polovině března. „Sezónu, která pravidelně startuje na Apríla, jsme letos bohužel neodstartovali. S ohledem na stávající situaci je to však zcela pochopitelné. Následky uzavření budou jednoznačné – nižší ekonomická soběstačnost muzea, nulová návštěvnost, která zahýbe celoročními čísly,“ sdělila Ema Havelková z Muzea v Bruntále.

Předčasně musely být ukončeny i některé výstavy. Pracovníci muzea jejich prohlídky umožnili alespoň prostřednictvím sociálních sítí, kde si je prohlédly stovky zájemců.

„Z důvodu uzavření muzea jsme byli nuceni předčasně ukončit tři výstavy, které probíhaly na zámku. Jednalo se o výstavu Bruntál 89, včelařskou výstavu ke 150. výročí vzniku včelařského spolku v Bruntále a také minivýstavu masek hanby. Rozhodli jsme se tedy, že je návštěvníkům zámku zpřístupníme alespoň online cestou – prostřednictvím facebooku a instagramu muzea. A zájem byl velký – výstavy si doposud prohlédlo přes 800 lidí,“ pokračovala Ema Havelková.

Omezení plynoucí z vládních opatření přijatých proti šíření koronaviru, zasáhla hlavně do plánovaného programu akcí.

„Po řadě let se tak letos třeba poprvé nekonal velikonoční jarmark na zámku, nebudeme moci navázat ani na v loňském roce velice úspěšný Den dětí, na Sovinci taktéž nemohou probíhat proslulé víkendové akce,“ uvedla pracovnice muzea v Bruntále.

Kdy budou moci návštěvníci zavítat na své oblíbené památky, není zatím jisté, vše bude záviset na vývoji pandemie.

„Moc nevěřím tomu, že bychom v letošní sezóně mohli realizovat akce, na které jsou návštěvníci zvyklí, jako např. rytířské turnaje, hradozámeckou noc, jarmarky a další, rozhodně jsme ale připraveni realizovat běžné prohlídky našich objektů s průvodci, kdy jsme schopni se přizpůsobit počtem osob v jedné prohlídkové skupině,“ dodala Ema Havelková.

Zdroj: MěÚ Bruntál

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.