KRNOV (FOTO) | V pátek 18. května 2018 se zahrada Flemnichovy vily vrátila do doby konce Velké války a vzniku První republiky. Konala se zde totiž oblíbená rodinná akce „Noc v muzeu“, pod záštitou
MIKS Krnov.

Foto: Petra Libišová

Návštěvníci se zde za symbolické vstupné mohli pokochat historickou výzbrojí vojáků, navštívit polní lazaret. Nakouknout do kuchyně nebo se podívat na legiovlak. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť, kde mohli ukázat svůj talent v typicky vojenských disciplínách, jako jsou hod granátem, plížení nebo ošetřování raněného v polním lazaretu. Odnést jste si na památku mohli vlastnoručně namalovanou placku.

Byl připraven také doprovodný program. Vystoupil ženský pěvecký sbor Legato, k poslechu a tanci hrála staropražská hudební skupina Frajeři z galerky a také bylo představeno něco málo z vojenské historie.

„Rádi pro naše občany pořádáme velké a známé akce, ale také máme radost z těchto komornějších rodinných akcí jako je tato.“, uvedla Eva Čechová zástupkyně ředitelky a projektová koordinátorka MIKS Krnov.

Foto: Petra Libišová