RÝMAŘOV | Přibližně patnáct minut po dvacáté hodině 5. listopadu 2019 byla službu konající policejní hlídka z rýmařovského Obvodního oddělení vyslána na ulici Máchovou v Rýmařově, kde se má pohybovat nějaká osoba, která neustále vykřikuje různé vulgarity a bouchá na okna jednoho z domů.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Po příjezdu policistů na místo bylo zjištěno, že se zde nachází 45letý muž z Bruntálska, který se opravdu chová vulgárně a agresivně, je v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu okolo 2,6 promile alkoholu v dechu) a po chvíli si lehá na zem. Vzhledem k důvodné obavě, že bude ve svém protiprávním jednání pokračovat, že bude nadále tropit výtržnosti a bude ohrožovat svůj život, zdraví a majetek spoluobčanů, zakročující policisté proto rozhodli o jeho zajištění a dodání na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, přičemž jej eskortovali až do nemocničního zařízení v Opavě,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Během výše uvedené skutečnosti nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a rovněž nevznikla žádná škoda na majetku. „Případ je nadále v prošetřování pro přestupkové jednání na úseku proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití a následně bude celý spisový materiál postoupen podle věcné příslušnosti do správní komise Městského úřadu k dalšímu projednání a opatření,” sdělil závěrem Černohorský.