MSK | Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 8. května u několika vážných úrazů, které se odehrály na různých místech Moravskoslezského kraje. Vyjížděly k nim pozemní posádky a startoval také vrtulník letecké záchranné služby. 

Foto: MSK

Nejprve byl po půl jedenácté dopoledne nahlášen úraz muže středního věku bruskou ve Frýdku-Místku. „Pacient si přivodil poranění dolní končetiny s krevní ztrátou a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán ve frýdecko-místecké nemocnici. V šestnáct hodin byli krajští operátoři informováni o nálezu muže, ležícího vedle kolejiště, ve Vratimově u Ostravy. Mechanismus mnohočetných poranění v oblasti trupu, hlavy a hrudníku, byl v době zásahu ZZS nejasný, vyloučit nebylo možno střet postiženého s vlakem. Pacient byl zajištěn krčním límcem, nitrožilně podávanými léky, kyslíkem a poté za stále monitorace základních životních funkcí letecky přepraven do FN Ostrava,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„O hodinu později pak záchranáři spěchali do Tiché na Novojičínsku, a to ke dvanáctileté dívce, která spadla při závodech z koně a utrpěla poranění dolní končetiny. Posádka vrtulníku ji po ošetření předala v ostravské Fakultní nemocnici,” sdělil mluvčí závěrem.