MSK | Každý job má svou hvězdu – tak se jmenuje nová soutěž pro žáky základních a středních škol, kterou vyhlásil Moravskoslezský kraj. Soutěž, ve které účastníci představí svou práci snů, jim má pomoci s výběrem povolání.

Foto: Pixabay

Účastníci soutěže mají za úkol v krátkých videích představit svou vysněnou profesi. „Chceme, aby se neformálním a zábavným způsobem zamysleli nad nejrůznějšími povoláními, a získali tak představu, co která profese obnáší,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Stanislav Folwarczny.

Soutěž se koná v průběhu října a listopadu, je určena pro žáky II. stupně základních škol a studenty středních škol. Zapojit se mohou se svými radami také pedagogové a rodiče. Soutěž poskytuje ideální prostor pro spolupráci s pedagogy, kariérovými poradci či rodiči při hledání odpovědí na otázky k volbě povolání.

Podmínkou soutěže je, aby dvou- až čtyřčlenný tým žáků společně natočil video v délce maximálně tří minut, ve kterém originálním způsobem představí vybranou existující profesi. Volba profese není nijak omezena. Do soutěže se zájemci mohou přihlásit vyplněním registračního formuláře a odesláním hotového videa na adresu hvezdna.prace@gmail.com, a to nejpozději do 30. listopadu 2022.

O vítězi rozhodne komise, která bude ve dvou kategoriích hodnotit originálnost ztvárnění a schopnost zaujmout. Na první tři týmy v každé kategorii čekají zajímavé odměny, například poukazy na laser game či únikové hry, elektronika nebo PC komponenty.

Soutěž je realizována v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Moravskoslezského kraje III.

Zdroj: MSK