MSK | Oblíbený festival Colours of Ostrava se koná za podpory Moravskoslezského kraje. Návštěvníci festivalu budou moci navštívit krajský stan, u kterého nebudou chybět tolik vyhledávaná lehátka k odpočinku. Připravená bude i výtvarná dílna, vědomostní kvíz, výstava o proměně pohornické krajiny a oblíbené festivalové dárky jako sluneční brýle, klobouky a květinové čelenky.

Foto: MSK

„Festival Colours of Ostrava je jednou z nejprestižnějších akcí, které do našeho regionu lákají stovky, ne-li tisícovky lidí nejen z republiky, ale i ze zahraničí. Lidé, kteří sem na ty čtyři intenzivní dny přijedou, mají možnost alespoň trošku poznat, že náš kraj už dávno není nudným šedivým koutkem země. Naopak, máme co nabídnout a věříme, že se k nám festivaloví návštěvníci budou vracet i mimo festivalové dny. To je důvod, proč Moravskoslezský kraj tento skvělý festival každoročně významně podporuje,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a pozval festivalové hosty, aby navštívili také stánek Moravskoslezského kraje.

„Náš stan lidé v Dolních Vítkovicích najdou hned vedle hlavní stage. Budou si moci odpočinout v našich lehátkách, pobavit se, vyrobit si pohlednici nebo šperk, ale také se něco dozvědět. Našimi partnery letos na Coloursech jsou Galerie výtvarného umění v Ostravě a program POHO2030. Takže bude v našem stanu připravený bar vyrobený z důlního vozíku, ve kterém lidé ochutnají uhelný popcorn nebo si odnesou černé uhelné lízátko. Také si tam budou moci prohlédnout výstavu o proměně pohornické krajiny Karvinska,“ prozradil hejtman kraje Ivo Vondrák s tím, že galerie si připravila tvořivé dílny pro dospělé i děti. Zájemci si budou moci vyrobit stylovou pohlednici s využitím přírodních barviv, které si na místě umíchají ze zeleniny nebo koření. Nebo si budou moci vyrobit přírodní šperk z dřevěných korálků.

Moravskoslezský kraj představí během Colours of Ostrava některé své projekty také v rámci Meltingpotu. Čtyři diskuzní bloky, kterých se zúčastní například hejtman kraje Ivo Vondrák, náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania nebo vedoucí projektu POHO2030 Petr Birklen, jsou na programu ve středu 13. 7. od 16:15 na Gamechangers stage.

Zdroj: MSK