MSK | I v letošním roce je Moravskoslezský kraj jedním z významných partnerů hudebního festivalu Colours od Ostrava. Na jeho stánku si lidé odpočinou v pohodlných lehátkách, také budou moci tvořit pomocí 3D pera nebo si odnesou některý z propagačních dárků kraje. Například brýle nebo vějíře.

Foto: MSK

„Coloursy patří mezi nejprestižnější akce, na které se do našeho kraje sjíždí lidé z celé republiky, výjimkou nejsou ani zahraniční hosté. Pro Moravskoslezský kraj je festivalový areál ideální místo pro prezentaci. Chceme na nás upozornit jako na dynamický, zábavný, sebevědomý a atraktivní region. Podpora podobných akcí přispívá k rozvoji cestovního ruchu i místní ekonomiky, vždyť najít v krajském městě a jeho okolí ubytování během Colours je skoro nemožné. Plné jsou restaurace a podniky i mimo areál Dolních Vítkovic, návštěvníci festivalu chodí nakupovat a často vyjíždí i na výlety za město,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica a pozval festivalové hosty ke stánku kraje, který se stejně jako v předchozích letech nachází napravo od hlavního pódia.

„Krajský stánek letos nabídne zajímavou hudebně-výtvarnou dílničku. Pomocí 3D pera si hosté budou moci vyrobit originální šperk, pro inspiraci budou ve sluchátkách poslouchat hudbu, aby mohli tvořit pod vlivem rytmů, melodií a atmosféry skladeb. Kolegové z krajské Galerie výtvarného umění v Ostravě budou mít připravené i šablonky s hudební tematikou. Své výtvory si lidé budou moci navléknout na silon nebo provázek a festivalově se ozdobit,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že na krajském stánku bude také relax zóna s lehátky, fotokoutek s tiskárnou a možnost získat atraktivní prezentační materiály s tipy na výlety a zajímavé akce v celém kraji, ale také festivalové dárečky, jako jsou sluneční brýle, vějíře nebo pláštěnky.

Zdroj: MSK