MSK | Záchranáři zasahovali v posledních desítkách hodin u celé řady dopravních nehod motocyklistů. K několika vyjížděli již v neděli a v pondělí 10. května, byli voláni k dalším čtyřem.

Foto: ZZS MSK

„V pondělí 10.5. ráno utrpěl těžké zranění dolní končetiny osmnáctiletý motocyklista v Darkově na Karvinsku. Před polednem se střetl motocykl a automobilem ve Velkých Heralticích na Opavsku. Čtyřicetiletý řidič stroje byl rovněž vážně zraněn a po uložení do vakuové matrace a dalším zajištění vrtulníkem přepraven do FN Ostrava,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

V Dolním Benešově, i v tomto případě na Opavsku, byl středně těžce zraněn řidič skútru. „K nejvážnější nehodě pak došlo krátce po patnácté hodině v Orlové. Třiatřicetiletý muž zůstal po střetu s automobilem ležet na silnici bez známek života. Základní resuscitaci u něj začali provádět hasiči, rozšířenou resuscitací za pomoci léků a přístrojů pak profesionální záchranáři. Veškeré úsilí však skončilo neúspěchem, mnohočetná poranění pacienta se ukázala být smrtelná. Posádky musely ošetřit rovněž svědka nehody, který jevil známky akutní stresové reakce,” sdělil mluvčí závěrem.

Foto: ZZS MSK

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.