MSK | Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje se stal Josef Bělica, kterého do této funkce zvolili krajští zastupitelé na svém dnešním mimořádném jednání.

Foto: MSK

V hejtmanském křesle Josef Bělica nahradil Jana Krkošku, který na tuto funkci i pozici krajského zastupitele rezignoval koncem března. Uvolněné místo v krajském zastupitelstvu bude patřit novojičínskému radnímu za hnutí ANO Martinu Šturalovi. Krajští zastupitelé zároveň rozhodli, že oblast cestovního ruchu bude nyní spadat do gesce náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Šárky Šimoňákové.

„Děkuji zastupitelům za podporu a důvěru. Novou výzvu přijímám s pokorou a odhodláním udělat z Moravskoslezského kraje ještě lepší místo pro život. Vím, že mě čeká náročné období, ale práce ani odpovědnosti jsem se nikdy nebál. Věřím, že se nám s kolegy podaří vše zvládnout tak, aby hejtmanství pokračovalo v nastolené cestě a v přípravě projektů ve prospěch všech obyvatel, od Osoblahy až po Hrčavu.“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

Zdroj: MSK