MSK | Jan Krkoška rezignoval na funkci moravskoslezského hejtmana a vzdal se také mandátu krajského zastupitele. Rezignoval poté, co jej soud uznal vinným z uplácením lékařů v době, kdy pracoval ve farmaceutické firmě. Krkoška se k uplácení lékařů doznal a dostal peněžitý trest.

Foto: STA Bruntálsko

„Po dnešním rozhodnutí soudu a pečlivém zvážení všech okolností jsem se rozhodl rezignovat na funkci hejtmana a zastupitele Moravskoslezského kraje. Zároveň vystupuji z hnutí ANO. Dnešní soudní líčení se týkalo dvanáct let staré záležitosti a nemá nic společného s mým aktuálním působením v politice. Nechci ale, aby celá záležitost vrhala špatné světlo na hnutí ANO a na Moravskoslezský kraj. Práce lidí kolem sebe si velmi vážím a nedopustím, aby byla znehodnocena děním kolem mé osoby. Nyní se budu naplno věnovat očištění svého jména a z veřejného prostoru se stáhnu,“ řekl Jan Krkoška.

„V reakci na dnešní rozhodnutí soudu rezignoval hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška na svou funkci. Zároveň se vzdává pozice zastupitele Moravskoslezského kraje. O dalším postupu budou zítra na krajském úřadu jednat lídři koaliční „krajské vlády“ – předsedové klubů hnutí ANO, ODS a TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD,” uvedla Nikola Birklenová, tisková mluvčí odbor kancelář hejtmana kraje.