BRUNTÁLSKO | Službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Bruntále prováděla třicet minut po dvacáté hodině 12. dubna 2023 dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu v obci Moravskoslezský Kočov, přičemž stavěla zde projíždějící osobní auto značky Škoda Octavia, které řídil devětatřicetiletý muž z Bruntálu.

Foto: ilustrační Policie ČR

„Při této silniční kontrole bylo zjištěno a odborným měřením dechovými zkouškami i prokázáno, že tento řidič řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, poněvadž mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,4 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený devětatřicetiletý muž s naměřenými hodnotami souhlasil, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz, bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.