MSK | Do čtvrtého ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2018, kterou vyhlásil odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, se po odbornících může zapojit i veřejnost.

Foto: Pixabay- ilustrační

Favority na nej… zdravotní sestru Moravskoslezského kraje ve čtyřech kategoriích už nominovali odborníci. Nyní se může do ankety zapojit i veřejnost, a to prostřednictvím webových stránek Moravskoslezského kraje https://sestra.msk.cz/. Do 14. října tak mohou i laici hlasovat pro jednu svoji favoritku z dvanácti finalistek vybraných odbornou porotou, která se stane SESTROU VEŘEJNOSTI 2018.

„Práce zdravotnického personálu je velmi namáhavá a odpovědná. Uvědomujeme si to hlavně ve chvílích, kdy je nám těžko a nutně je pro sebe nebo pro své blízké potřebujeme. Pořádáním ankety chceme zdravotníkům poděkovat za záchranu zdraví a jasně říct, že si jich opravdu vážíme. Anketa zároveň dává možnost blíže představit veřejnosti tuto profesi, zvýšit společenskou prestiž ošetřovatelského povolání a vzbudit zájem mladých lidí o tuto práci,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Čtvrtý ročník této prestižní ankety odstartoval 16. dubna, kdy mohl zdravotnický personál nominovat účastníky ankety. Do konce května přišly desítky nominací v těchto čtyřech kategoriích: Sestra u lůžka, Ambulantní a domácí péče, Porodní asistentka a Ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Následovala práce odborné poroty, která všechny nominace pečlivě prostudovala a vybrala v každé kategorii tři finalistky. Porota má před sebou ještě jeden úkol, vybrat v každé kategorii její vítězku. Kdo nakonec prestižní ocenění obdrží, se ukáže 1. listopadu na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Vítězové mohou těšit nejen na uznání a ocenění jejich každodenní práce, ale také na hodnotné ceny.

Do ankety může nyní zasáhnout i veřejnost. Na webových stránkách https://sestra.msk.cz/. jsou všechny finalistky představeny a každý může až pěti hlasy denně spolurozhodnout o tom, která z finalistek získá ocenění SESTRA VEŘEJNOSTI 2018. Všichni, kdo se do hlasování zapojí, zodpoví soutěžní otázku, budou zařazeni do slosování, výherce se může těšit na nový tablet a dvě vstupenky na galavečer. Akce se koná pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a odbornou záštitou prezidentky České asociace sester.

Zdroj: MSK