OLOMOUC(FOTO) | MVŠO se na týden stala centrem evropské vědecké scény v oblasti ekonomie, managementu, IT a inovací. Na mezinárodní konferenci se setkalo několik desítek vědců v čele se světově uznávanou osobností v oblasti modelování business procesů, profesorem Janem Mendlingem.

Foto: Radim Weiss

Ve druhém dubnovém týdnu proběhly na půdě Moravské vysoké školy Olomouc hned dvě mezinárodní akce. Od pondělí 8. 4. do pátku 12. 4. se uskutečnil Erasmus+ International week. Pro účastníky byly připraveny přednášky a workshopy vedené akademiky i samotnými studenty z Maďarska, Polska či Číny. Od 11. do 12. dubna pak proběhl třetí ročník mezinárodní vědecké konference International Days of Science. Akce se zúčastnilo přibližně 60 akademiků z 11 zemí. Na konferenci vystoupil i Jan Mendling z Vienna University of Economics and Business, který se s téměř 20 000 citacemi řadí mezi nejvlivnější vědce současnosti.

„Je skvělé, že se nám v hojném počtu vracejí účastníci minulých ročníků konference. Navíc se daří přilákat i nově oslovené významné zahraniční vědce. Přičítám to zejména vhodně složenému programu, odbornému zaměření konference a samozřejmě přátelské atmosféře a možnostem sdílení know-how. Letos se nám podařilo sestavit velice atraktivní program, já osobně jsem ocenila zejména sekci věnovanou ekonomické analýze. Na ní vystoupila Lucía Morales z Dublin Institute of Technology, která se zaměřila na otázku vlivu čínské ekonomiky na mezinárodní prostředí. Ve stejném bloku pak vystoupili i čínští profesoři z Guangzhou College of Technology and Business“, dodává Jarmila Zimmermannová, rektorka MVŠO.

Kromě tradičního sborníku, který obsáhne všechny kvalitní konferenční příspěvky, bude nejlepším článkům věnováno samostatné vydání vědeckého časopisu EMI. Ten vychází třikrát ročně v tištěné i elektronické podobě, která je založena na „open access“ přístupu. Ty nejlepší články z konference tak budou po úspěšném recenzním řízení dostupné všem zájemcům online zcela zdarma.

Foto: Radim Weiss

Autor : Radim Weiss – Moravská vysoká škola Olomouc, o.p.s.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.