BRUNTÁL | Chodby Městského úřadu v Bruntále se opět změnily ve výstavní galerii. Tentokrát si zde mohou návštěvníci prohlédnout fotografie a malby detailů zpracované dětmi z výtvarného oboru Základní umělecké školy.
Vernisáž výstavy fotografií a maleb žáků výtvarného oboru ZUŠ Bruntál.

Foto: MěÚ Bruntál

Práce mladých výtvarníků jsou k vidění na schodišti a v chodbě ve 2. patře v budově B. „Žáci nacházeli detaily nejprve v našem ateliéru i mimo něj, poté je zaznamenávali ve fotografiích, učili se pracovat s digitální zrcadlovkou a učili se ostře zachytit to, co je právě zaujalo,“ řekla učitelka výtvarného boru Kateřina Olejníčková. Žáci se také učili upravovat fotografie v počítačovém programu a připravovali si předlohu pro malbu zvětšeného detailu akrylovými barvami. Vytvořili tak soubor fotografií a maleb detailů různých předmětů, rostlin, plodů, zvířat a podobně.

Chodba městského úřadu slouží pro prezentaci prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Bruntále již po osmé. Slavnostní vernisáž se konala ve středu 27. března, kdy se kromě samotných výtvarníků s krátkým programem představili také žáci hudebního oboru.

Zdroj: MěÚ Bruntál