BRUNTÁL | Studenti z bruntálských středních škol budou pracovat na změnách ve svém městě. V rámci projektu Quo Vadis MSK se studenti sešli ve středu 27. září na Městském úřadě v Bruntále, aby sestavili týmy, v nichž budou do konce školního roku pracovat.

Foto: MěÚ Bruntál

Spolu s odborníky připraví návrh řešení některého problému ve svém okolí. Jejich nápady se pak bude zabývat i vedení Moravskoslezského kraje. Studenti se na první schůzce rozdělili do skupin a debatovali o různých tématech se zástupci společnosti Osram, New Dimension, a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje.

Další setkání účastníků proběhne 18. října v 15.00 hodin na Městském úřadě v Bruntále.„Cílem dalšího setkání bude definování problému a nastavení osnovy, jak budeme systematicky pokračovat v návrhu jeho řešení,“konstatovala Kristýna Pochvalitová ze společnosti New Dimension. Skupiny se budou potkávat pravidelně až do dubna.

Akci organizuje pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro rozvoj Jana Krkošky Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje.

Kromě Bruntálu Quo Vadis MSK probíhá také v Karviné, Frýdku Místku a Ostravě. Jde o pokračování loňského diskuzního programu, kde měli studenti možnost hovořit o rozvoji Moravskoslezského kraje v roce 2030. „Zjistili jsme, že mladí lidé mají zajímavé nápady. Jedna věc o tom mluvit a druhá věc pro to něco udělat,“ dodala Kristýna Pochvalitová.

Zdroj: MěÚ Bruntál