BRUNTÁL, OSTRAVA | Bruntálští studenti, kteří se zapojili do projektu Quo Vadis MSK, představili své nápady 22. května na závěrečném setkání v Ostravě.

Foto: MěÚ Bruntál

Své projekty dokončily dva studentské týmy, a to ze Střední odborné školy a Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál. Na půdě Krajského úřadu Moravskoslezského kraje prezentovaly nápady, spolu s účastníky z dalších  měst, studenti ze Střední odborné školy.

Obě bruntálské skupiny si pro svou práci vybraly podobné téma. Jedna skupina připravila projekt, ve kterém by se chtěla prostřednictvím kvalitnější nabídky volnočasových aktivit zaměřit na prevenci v oblasti drogové problematiky. Druhá skupina by chtěla řešit stejný problém prostřednictvím besed s takzvanými Motivátory. Oba projekty jsou hotové a čekají, zda se na jejich realizaci podaří sehnat finance.

Zúčastnění byli za své práce odměněni drobnými dárky a zážitkovými poukazy. Vyslechli si názory zástupců Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a společnosti New Dimension, kteří projekt Quo Vadis MSK organizovali.

Projekt Quo Vadis MSK odstartoval vloni v září v rámci celého Moravskoslezského kraje. Studentské týmy se setkávaly pravidelně každý měsíc a připravovaly program, kterým chtěly pomoci řešit některý z problémů ve svém okolí. V rámci přípravy vlastních projektů se učily pracovat v týmu, komunikovat a prezentovat se.

Zdroj: MěÚ Bruntál