ČR | Ministerstvo zdravotnictví schválilo novou Koncepci ošetřovatelství. Nový dokument nahrazuje ten původní z roku 2004 a vyjde v nejbližším čísle věstníku ministerstva.

Foto: ilustrační – Pixabay

Cílem koncepce je popsat současný stav českého ošetřovatelství, nastínit jeho vývoj v následujících letech a prostřednictvím jednotlivých strategických cílů navrhnout postupy směřující k poskytování efektivní ošetřovatelské péče a posílení postavení sester ve společnosti.

„Pandemie onemocnění covid-19 jasně ukázala, jak důležitou roli zdravotní sestry a ošetřovatelé ve zdravotním systému mají. Bez jejich nasazení a profesionálního přístupu by byla taková zkouška českého zdravotnictví nezvládnutelná. Musíme proto i nadále dbát na podporu zdravotních sester a ošetřovatelů a stále zlepšovat jejich společenské postavení,“vysvětluje přínos zdravotníků a ošetřovatelů ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Globální zaměření koncepce cílí především na vzdělávání a praxi založenou na vzájemné spolupráci, bezpečnou úroveň personálního obsazení a kvalitu ošetřovatelské péče a na posílení postavení sester.

Koncepce ošetřovatelství je výsledkem spolupráce Ministerstva zdravotnictví České republiky se všemi klíčovými zainteresovanými stranami.

Zdroj: MZČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.