ČR | Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k podávání žádostí v dotačním titulu COVID – Školy v přírodě. Ubytovací zařízení, která se specializují na pořádání škol v přírodě, tak mohou od 10. prosince žádat o dotaci jako finanční podporu za zrušené nasmlouvané a neuskutečněné pobyty. Ministerstvo má pro žadatele připraveno 65 milionů korun.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Nemožnost dětí účastnit se na přelomu jara a léta škol v přírodě, mělo velké dopady na ubytovací zařízení, která se na tyto pobyty specializují. Často mají speciální vybavení a podmínky a oproti hotelům, penzionům a dalším ubytovatelům, nemohly začít podnikat již v květnu, ale později. Přišli jsme tak s dotačním programem, který navazuje na náš program COVID-Ubytování a rozšiřuje ho o tyto podnikatele,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

 

Oprávněným žadatelem je provozovatel hromadného ubytovacího zařízení na území ČR, který poskytuje ubytovací služby na základě živnostenského oprávnění na ubytovací služby nebo hostinskou činnost. Žadatel uvede v žádosti o dotaci identifikační údaje provozovny hromadného ubytovacího zařízení, ke kterému se budou vztahovat předložené nasmlouvané pobyty škol v přírodě, neuskutečněné v období od 25. 5. 2020 do 29. 6. 2020 včetně lůžkové kapacity těchto zařízení.

Zdroj: MMR

 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.