ČR | Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje prázdninovou soutěž pro školáky o zajímavé ceny. Namalujte obrázek z různých koutů České republiky a podělte se o něj s ministryní Klárou Dostálovou. Odměnou pak může být například den s Horskou službou nebo výlet do pražské zoo.

Foto: ilustrační Pixabay

„Milé děti, moc dobře vím, že uplynulý školní rok byl pro vás školáčky náročný. Nemohly jste chodit do školy, navštěvovat kroužky, ani jezdit na výlety s kamarády. Škola ale končí a před vámi jsou prázdniny! Proto jsem si pro vás nachystala prázdninovou soutěž o zajímavé ceny. Víte, děti, čím se vlastně zabývá Ministerstvo pro místní rozvoj? Kromě jiného podporujeme i cestovní ruch. Já a moji kolegové z ministerstva se snažíme informovat vás i vaše rodiče o tom, jaká krásná místa můžete v Česku navštívit. Naše země je totiž plná překrásných parků, kouzelných zámků i tajemných hradů a my vám chceme tato místa ukázat. Protože začínají prázdniny a vy se určitě rozjedete do všech koutů republiky, rádi bychom vás s kolegy poprosili o pomoc. Budeme nadšení, když nám namalujete obrázek z místa, kde se vám o prázdninách líbilo, a napíšete nám o něm krátký dopis. Dejte nám vědět, co vás na něm zaujalo a proč byste ostatním dětem doporučili jeho návštěvu! Z obrázků, které nám přijdou, uděláme malou výstavu, aby se každý mohl inspirovat, přečíst si vaše příběhy a navštívit místa, která jste navštívili vy! Užijte si krásné prázdniny a budeme se těšit na vaše dopisy,“ uvedla ve výzvě dětem ministryně Klára Dostálová.

Odměny v soutěži:

· Žák, který zašle nejhezčí obrázek, vyhraje v měsíci září pro sebe a svou třídu den s Horskou službou, kdy jim horští záchranáři ukáží svoji práci a provedou je po horách.

· Žák, který se umístí na druhém místě, vyhraje pro sebe a svou třídu výlet po stopách pražských památek.

· A ten, který se umístí na třetím místě, vyhraje pro celou třídu návštěvu pražské zoo.

Obrázky a dopisy je možné zasílat na níže uvedenou adresu níže nebo na e-mail: skolaknacestach@mmr.cz.

Klára Dostálová
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
(Na dopis napište „Školák na cestách“)

Zdroj: MMR

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.