BRUNTÁLSKO | Pro okres Bruntál Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje vydala speciální mimořádná opatření, protože epidemiologická situace je zde stabilizovaná. Nošení roušek zůstává ve zdravotnických zařízeních, omezení pro hromadné akce se ruší. Mimořádné opatření platí od pátku 24. července 2020 6 hodin ráno.

Foto: ilustrační – Pixabay

Samostatné mimořádné opatření č. 17 Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje v Ostravě vydala jen pro oblast okresu Bruntál. „Je to proto, že zde je epidemiologická situace dlouhodobě stabilizovaná a není nutná stejná míra restrikce, jako ve zbytku kraje,“ informovala moravskoslezská hygiena.

V okrese Bruntál tedy budou platit pouze omezení pro zdravotnická zařízení a zařízení sociálních služeb zejména z toho důvodu, že systém je provázán se zbytkem kraje a je třeba podmínky nastavit jednotně. Platí i omezení pro provozovatele zotavovacích akcí, protože jsou zde pořádány desítky akcí pro děti z celé ČR.

Zůstávají i opatření pro zaměstnavatele, neboť i na Bruntálsku je řada firem, která přeshraniční pracovníky zaměstnává. Naopak se pro ORP Bruntál, Krnov a Rýmařov ruší regionální omezení pro hromadné akce venkovní i vnitřní, omezení činnosti koupališť a sportovišť a také omezení, která se týkají provozoven stravovacích služeb.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje nadále situaci v celém kraji monitoruje a denně vyhodnocuje a je připravena sáhnout k dalším úpravám obou mimořádných opatření, pokud to situace umožní, nebo naopak přistoupit k jejich zpřísnění, bude-li to z hlediska prevence infekce nezbytné. Více na http://www.khsova.cz/homepage/detail-aktuality/13117.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.