BRUNTÁL | Po přístavbě operačních sálů a demolici staré budovy se bruntálská nemocnice aktuálně dočkala dalších významných úprav, a to v okolí objektu nemocnice i na budově samotné.

Foto: MěÚ Bruntál

U konce je úprava prostoru před nemocnicí, která začala v loňském roce a vyžádala si investici 3,3 milionů korun z rozpočtu města. Předmětem prací byla revitalizace celého předvstupního prostoru nemocnice: zbourání původního portálu, renovace zpevněných ploch, instalace nového mobiliáře, výměna veřejného osvětlení a také sadové úpravy.

Novinkou je propojovací chodník mezi vstupem do nemocnice a parkovištěm Penny Marketu. Zpevněný chodník nahradil přirozeně vyšlapanou „zkratku“ v zelené ploše.

Opravy čekají i samotnou budovu nemocnice – pokud vše dobře půjde, mohlo by se s nimi začít už do letních prázdnin. Investiční akce s celkovými předpokládanými náklady až okolo pětadvaceti milionů korun bude rozdělena do etap. Letošní etapa se bude soustředit na opravu fasády, výměnu oken a prosklených prvků, které jsou součástí vnějšího pláště budovy.

Předpokládané náklady na letošní etapu přesahují částku deset milionů korun. V příštích letech se pak počítá s rekonstrukcí sociálního zařízení pro veřejnost, s opravou parkoviště před nemocnicí, opravou části terasy a v plánech je také úprava a zastřešení vstupu pro příjem pacientů.

Zdroj: MěÚ Bruntál