BRUNTÁL| Lidský život je na prvním místě, město Bruntál proto ještě v letošním roce nechá instalovat defibrilátory (AED) na tři místa, kde je obvyklý větší pohyb lidí.

Foto: MěÚ Bruntál

Původně se mělo jednat pouze o jedno stanoviště v centru města, rada města však ve středu 4. září schválila zřízení rovnou tří stacionárních úložišť AED.

Jeden defibrilátor bude umístěn ve vstupní chodbě Městské policie Bruntál, kde bude zařízení k dispozici nonstop a bude chráněno před povětrnostními vlivy a také před vandaly.

Druhým místem s defibrilátorem bude stěna recepce v hlavním vchodu do budovy Městského úřadu Bruntál. Zde bude přístroj dostupný od pondělí do pátku, vždy od 6.00 do 18.00 hodin.

Třetím místem pak bude objekt bruntálského Wellness centra, kde bude zřízena stanice AED ve vstupním vestibulu u vstupu do restaurace. Defibrilátor zde bude dostupný vždy v pondělí od 10.00 do 21.00 hodin a dále pak od úterý do neděle v čase od 7.00 do 21.00 hodin.

Umístění defibrilátoru bylo konzultováno se Zdravotnickou záchrannou službou MSK a Podhorskou nemocnicí. Vhodnost kategorie přístrojů AED a jejich uložišť (skříněk) byla konzultována také s dodavateli těchto přístrojů a záchranáři z jiných krajů.

Celkové náklady jsou předpokládány v částce do 200 tisíc korun a budou hrazeny z rozpočtu města.

Údaje o umístění a dostupnosti AED budou zavedeny do mapy AED mobilní aplikace a webového portálu Záchranka a rovněž i do centrální databáze AED Integrovaného bezpečnostního centra v Ostravě.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.