KRNOVSKO | V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájil trestní stíhání třiašedesátiletého muže z Bruntálska jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, kterých se dopustil v brzkých ranních hodinách 4. října 2023 na různých místech v Městě Albrechticích.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak nejprve půl hodiny po půlnoci čtvrtého říjnového dne 2023 neoprávněně vstoupil na oplocenou zahradu jednoho z rodinných domů na ulici Lázeňské v Městě Albrechtice a zde odcizil volně odložené pracovní zahradní nářadí – krumpáč v hodnotě 200 korun, ke škodě zdejším majitelům obydlí,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Chvíli poté nalezeným kamenem rozbil skleněnou výplň okna vedoucí do kabin v areálu fotbalového hřiště FK na ulici Osoblažské, kdy celý objekt prohledal v úmyslu nalézt finanční prostředky, což se mu nepodařilo a poškozené organizaci vznikla na majetku celková hmotná škoda ve výši 6 a půl tisíce korun,” řekl mluvčí k dalšímu případu.

„Následně se za pomocí odcizeného a přineseného krumpáče pokusil vypáčit vstupní dveře do prodejny potravin v prostoru vlakového nádraží na ulici Nádražní, což se mu nepodařilo, poněvadž byl vyrušen přicházejícími osobami a z místa utekl. Přesto na zařízení způsobil místní právnické osobě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 1 tisíce korun,” sdělil dále Černohorský.

Své protiprávní jednání a chování majetkového charakteru zakončil několik minut před pátou hodinou ranní na albrechtické ulici Osvobození, kdy v zadní části budovy zdejší restaurace nalezenou dlaždicí rozbil skleněnou výplň okna, poté vstoupil do této provozovny, tu prohledal s cílem najít finanční prostředky nebo jiné cennosti a movité věci. Vzhledem k tomu, že byl opět vyrušen náhodnými svědky, tak z místa činu utekl neznámo kam a na zařízení restaurace způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 2 tisíce korun.

„Po oznámení posledních dvou případů policisté z Obvodního oddělení ve Městě Albrechtice v úzké spolupráci s přivolaným policejním psovodem a s bruntálskými kriminalisty začali provádět nutné prvotní procesní úkony a o spáchané trestné činnosti byly vyrozuměny všechny službu konající policejní hlídky na teritoriu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále se sdělením i popisu možného pachatele. Okolo půl osmé ranní uvedeného dne 4. října 2023 službu konající policejní autohlídka z krnovského Obvodního oddělení nalezla před budovou vlakového nádraží na ulici Nádražní v Krnově muže, který odpovídal popisu podezřelé osoby a následně jej omezila i na osobní svobodě a převezla na policejní služebnu. Zde se 63letý muž plně doznal k výše popsanému protiprávnímu jednání a chování, přičemž různým fyzickým i právnickým osobám a organizacím způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 10 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech rozsudkem Okresního soudu v Bruntále pravomocně odsouzen a potrestán pro přečin krádeže k trestu obecně prospěšných prací o výměře 300 hodin, které doposud nevykonal,” uvedl mluvčí závěrem.

Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů.