MĚSTO ALBRECHTICE | Patnáct minut před patnáctou hodinou 18. září 2023 došlo na ulici Nemocniční ve Městě Albrechtice k dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem značky Toyota Proace a desetiletým cyklistou. Cyklista měl v době dopravní nehody naštěstí na hlavě cyklistickou ochrannou helmu. 

Foto: ZZS MSK

„Jak bylo dosavadním prošetřováním zjištěno a prokázáno, tak místní 10letý chlapec jel na svém horském jízdním kole v prostoru přilehlého parkoviště, kdy následně přejel chodník a vjel na zdejší přechod pro chodce ve chvíli, kdy zde projížděl dodávkový automobil řízený téměř 32letým mužem z Opavska. Na přechodu pro chodce tak došlo ke střetu přední části jízdního kola se zadní pravou části vozu a k pádu cyklisty na zem. Při tomto utrpěl nezletilec zranění lehčího charakteru s nutností jeho lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení,” uvedl mluvčí policie René Černohoský.

Ke zranění žádné z dalších zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 5 tisíc korun. Cyklista měl v době dopravní nehody naštěstí na hlavě cyklistickou ochrannou helmu a celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.