BRUNTÁL | Policisté řešili včera 11. října 2017 v noci v Bruntále oznámení ženy, která uvedla, že známá jí požádala o chvilkové pohlídání dětí, ale ani skoro po třech hodinách si pro děti nepřišla. V průběhu řešení události se matka dětí do bytu dostavila i s přítelem, ale ve značně podnapilém stavu. Dechové zkoušky vykázaly hodnoty přesahující 2 promile.

Foto: Policie ČR

„Žena ve věku sedmatřicet let měla přijít k oznamovatelce v podvečerních hodinách na návštěvu a to i se svými dětmi. V průběhu návštěvy sdělila, že si potřebuje nutně něco vyřídit a jestli děti (9 let, 3 měsíce) u ní může na chvíli nechat. Ani po dvou a půl hodinách se však nevracela, oznamovatelka se jí snažila telefonicky kontaktovat, což se nepodařilo a tak se obrátila na policisty,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

V průběhu řešení události se matka dětí do bytu dostavila i s přítelem, ale ve značně podnapilém stavu. „Dechové zkoušky vykázaly hodnoty přesahující 2 promile. Žena nebyla schopna řádně komunikovat a natož se postarat o děti. Neuvedla ani nikoho z blízkých osob, které by tak učinily. Policisté kontaktovali sociální pracovnici, která si děti převzala a dočasně umístila do dětského domova. Jednáním „matky“ se policisté dále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožování výchovy dítěte,“ řekla závěrem Jiroušková.