RÝMAŘOV | Policie ČR v Rýmařově řešila jednu opilou matku, která s dětmi a kočárkem kličkovala mezi auty a málem narazila do jednoho jedoucího vozu. Opakovaně odmítala se podrobit dechové zkoušce.

Mladík se zřítil z bývalého kamenolomu v Bruntále

Foto: Policie ČR

 

Rýmařovští policisté řešili v pondělí 4. září 2017 oznámení, že na Pivovarské ulici jde žena s kočárkem, kterým málem narazila do jedoucího auta. Žena měla problémy s chůzí, přesto před sebou ještě tlačila kočárek.

„Policisté po příjezdu na místo nalezli osmadvacetiletou ženu, která byla v silně podnapilém stavu a měla u sebe čtyři své nezletilé děti ve věku od 3 do 10 let. Vzhledem k jejímu stavu a agresivnímu chování byla důvodná obava, že není ona, ani její přítel, který šel s ní, schopni se o děti postarat, tak policisté přivolali pracovnici oddělení sociální péče o děti a mládež,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Dechovou zkoušku mladá žena opakovaně odmítala. „U jejího přítele byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem kolem 1,5 promile. Následně následovali všichni hlídku na obvodní oddělení, kde po příjezdu sociální pracovnice byla kontaktována známá podnapilé ženy, která souhlasila, že se o děti postará. Děti si převzala na obvodním oddělení a událost bude dále ve své kompetenci zatím řešit příslušný sociální odbor,” řekla závěrem Jiroušková.