MALÁ MORÁVKA | Rychlejší a komfortnější přesun na kopec a novou sjezdovku připravují v Malé Morávce v lyžařském areálu Kopřivná. Stavba nové šestisedačkové lanovky je v plném proudu, hotová by měla být do začátku sezóny.

Foto: MěÚ Bruntál

Majitelé resortu Kopřivná do inovace technologií a zázemí pro lyžaře letos investují téměř 150 milionů korun. Reagují tak na stále rostoucí zájem o lyžování a turistiku v Malé Morávce a okolí. Největším tahákem letošní sezóny bude komfortní šestisedačková lanovka, která přepraví tři tisíce osob za hodinu. Oproti předchozí lanovce bude dvojnásobně rychlejší. Polstrovaná kožená křesla budou vyhřívaná, opěrky nohou budou individuální, ochranné zábradlí bude při jízdě zamčené, sedačky kryté.

„Spodní stanice má dopravní pás vybavený speciálním zařízením, které si dokáže změřit výšku pasažérů a přizpůsobit výšku podesty a vysadit do sedačky i menší děti. Což ocení jistě rodiče, kteří dosud museli malé děti složitě na sedačku zvedat,“ komentoval další z novinek spolumajitel resortu Kopřivná Karel Ležatka. Lyžaři se mohou těšit také na novou 920 metrů dlouhou sjezdovku. Její horní část je „červená“. „Sjezdovka bude po obou stranách osázena speciálními světly pro oblíbené večerní lyžování a také osázena nejmodernějším plně automatickým zasněžovacím systémem,“ pokračoval Ležatka. Přestože areál nyní vypadá jako staveniště, chtějí jej majitelé zprovoznit do začátku sezóny.

Do jaké míry se investice odrazí na ceně vstupného, to zatím není jasné. „Ještě nemáme pro nadcházející sezónu připravené ceníky. Zřejmě budeme zavádět jiné tarify. Předpokládáme, že lidé budou mít větší zájem o kratší tarify, lanovka bude rychlejší, lyžaři budou dříve vylyžovaní,“ řekl spolumajitel resortu Kopřivná Petr Haas a dodal: „Mírné zdražení určitě bude, ale nechceme celodenní vstupné prodávat za více než 590 korun.“

Současní majitelé provozují sportovně rekreační areál Kopřivná roku 2005. V roce 2007 vyměnili starý vlek za moderní kotvu. V roce 2012 vybudovali 1,3 kilometru dlouhou sjezdovku se zasněžováním a pořídili čtyřsedačkovou lanovku. Návštěvnost resortu je každým rokem vyšší. V budoucnu by rádi propojili lyžování v Malé Morávce a v Karlově. „Chtěli bychom být jedno z nejlepších středisek v republice,“ uvedl Petr Haas.

Zdroj: MěÚ Bruntál